Historie klubu

Historie klubu orientačního běhu v Lysé nad Labem sahá do roku 2003, kdy byl založen pod hlavičkou Apoštolské církve, jejíž členové se  snažili nabídnout dětem zajímavý program volnočasových aktivit, rozšiřující jejich všestranné vědomosti a dovednosti. Součástí klubových aktivit byl i orientační běh. Jak postupně přibývali zájemci o tento krásný sport z řad široké veřejnosti, padlo společné rozhodnutí, že se klub registuje jako čistě sportovní oddíl a v roce 2018 byl tedy zapsán v Českém svazu orientačních sportů jako Klub dobré zprávy Lysá nad Labem - zkráceně KDZ Lysá nad Labem.

Náš klub spadá pod Ještědskou oblast a primárně tedy jezdíme na závody této oblasti. Vzhledem k charakteru našeho sportu (zdravý pohyb na zdravém vzduchu v krásném lesním prostředí) a přístupu vedení a jejich pomocníků (vstřícný přístup, atraktivní program) se náš oddíl neustále rozrůstá. V současné době (rok 2024) máme oficiálně v klubu KDZ zaregistrováno 31 závodníků. Na závody, tréninky a další akce se k nám přidávají i další neregistrovaní členové.
Počty registrovaných závodníků v jednotlivých letech: 2024 - 31, 2023 - 37, 2022 - 27.

Kromě našich talentovaných dětí a mládeže pochází z Lysé nad Labem i mnoho dalších významných osobností. Jsou to například světoznámí vědci Rudolf Jedlička (lékař) a Bedřich Hrozný (orientální badatel, který rozluštil klínové písmo). A protože právě s Bedřichem Hrozným máme příbuzné zaměření (jsme orientační badatelé), půjčili jsme si motiv klínového písma na naše dresy a webové stránky.

A co vlastně vůbec znamená "Klub dobré zprávy"? Dobrá zpráva je to, že sportujeme, běháme po lese, hrajeme si spolu a učíme se nové věci.

3.4.2022 - Rumburk